Detralex, liek na hemoroidy (zlatá žila).

Ako účinkuje liek Detralex?

wave icon

Detralex je perorálny liek (liek na podanie do úst), ktorý poskytuje rýchlu úľavu od nepríjemných príznakov hemoroidov ako bolesť či krvácanie. Navyše liek Detralex zlepšuje funkciu žilovej steny v oblasti hemoroidov. 1

Liečte príčinu ochorenia

wave icon

Detralex je perorálna liečba (liek určený na podanie do úst) získaná z kôry nezrelých pomarančov a špeciálne upravená v procese mikronizácie pre maximálnú využiteľnosť Vašim organizmom. 2

Vďaka tejto zlepšenej vstrebateľnosti môže liek Detralex preniknúť ku koreňu ochorenia vo vnútri žíl. 2 Detralex poskytuje rýchlu úľavu od nepríjemných príznakov hemoroidov ako bolesť či krvácanie. Navyše liek Detralex zlepšuje funkciu žilovej steny v oblasti hemoroidov.

Rýchľa úľava

wave icon

Perorálna liečba liekom Detralex s obsahom mikronizovanej flavonoidnej frakcie stabilizuje kapiláry, zvyšuje napätie žilovej steny a odolnosť ciev a tým pomáha pri liečbe funkčných prejavov hemoroidálneho ochorenia, resp. pri akútnom zápale hemoroidov. Detralex 1000mg perorálna suspenzia vo vrecku je vhodnou voľbou pri liečbe príznakov hemoroidálnej epizódy rýchlo a účinne poskytuje úľavu od všetkých funkčných príznakov ako bolesť, či krvácanie. 1,2 Ak užívate liek Detralex na liečbu príznakov hemoroidov a do 3 dní sa nebudete cítiť lepšie alebo sa budete cítiť horšie, musíte sa obrátiť na lekára. Pri liečbe má svoje dôležité postavenie aj topická liečba (napr. masťou ci čapíkmi Emotralex ), ktorá rýchlo lieči príznaky spojené s hemoroidmi a jeho komplikáciami.

Rýchla úľava od príznakov akútneho hemoroidálneho ataku

o 2 dni

u 4 z 10 pacientov prišlo k zmierneniu príznakov ochorenia

o 3 dni

u 8 z 10 pacientov sa zastavilo krvácanie 2

o 7 dní

U 9 z 10 pacientov sa zastavilo krvácie 2

U 8 z 10 pacientov bolesť ustala 4

U 8 z 10 pacientov sa zastavil výtok 4

Prírodný pôvod, inovatívna liečba

wave icon

Účinná látka lieku Detralex pochádza z prírody. V skutočnosti celý výrobný proces lieku nezačína v laboratóriu, ale na pomarančovníkových plantážach v Španielsku, Maroku a v Číne. Práve tu sú totiž ideálne podmienky na pestovanie špeciálneho druhu pomarančovníka Citrus aurantium var. amara z čeľade Rutaceae. Z každého jedného kvetu tohto pomarančovníka vznikne 4-5 plodov. Iba jeden však rastie ďalej a ďalšie 3-4 ostávajú malé a nedozreté, a práve tieto sú bohatým zdrojom bioflavonoidov potrebných na výrobu Detralexu. Nezrelé plody sa nechajú vysušiť na slnku po dobu 15 dní, následne sa rozomelú na drobné častice, z ktorých sa získava liečivá účinná látka hesperidín.

Hesperidín je následne komplexným procesom transformovaný na flavonoidnú frakciu s presne definovaným zložením. Práve v tomto procese tkvie originalita výrobného postupu lieku Detralex. Flavonoidná frakcia obsahuje 90 % diozmínu a 10 % flavonoidnej frakcie je tvorených diosmetínom, linarínom, izorhoifolínom a hesperidínom (flavonoidy spolu vyjadrené ako Hesperidinum).

Flavonoidná frakcia je následne v procese čistenia a sušenia zbavená všetkých nečistôt. Cieľom tohto procesu je zachovať len vysoko kvalitnú a účinnú čistenú flavonoidnú frakciu. Táto následne prechádza procesom mikronizácie, čím sa výrazne zlepší jej vstrebateľnosť tráviacim traktom vďaka zmenšeniu na častice menšie ako 2 μm. Výsledkom je teda čistená mikronizovaná flavonoidná frakcia, ktorá je dobre absorbovateľná ľudským organizmom a aj preto je vysoko účinná.

Čistená mikronizovaná flavonoidná frakcia sa následne spolu s potrebnými pomocnými látkami tlakom komprimuje do tabliet, ktoré sa obalia v tenkom filme. Nakoniec sa filmom obalené tablety lieku Detralex balia do blistrov a blistre do krabíc. Alternatívne sa čistená mikronizovaná flavonoidná frakcia upraví do liekovej formy v podobe 1000mg perorálnej suspenzie, ktorá sa balí do vreciek a vrecká do krabíc. Až potom sa Detralex môže vydať na svoju púť až k Vám z lekární.

DETRALEX

SÚHRN CHARAKTERISTICKÝCH VLASTNOSTÍ LIEKU

DETRALEX 500 mg, 60 filmom obalených tabliet

Detralex 1000 mg perorálna suspenzia vo vrecku, 30 vreciek

DETRALEX 60x500 mg, filmom obalené tablety a Detralex 30x1000 mg perorálna suspenzia vo vrecku sú lieky na perorálne použitie. Pred užitím lieku si pozorne prečítajte písomnú informáciu pre používateľa a poraďte sa s lekárom alebo lekárnikom. Užívajte s jedlom. Emotralex je zdravotnícka pomôcka na rektálne použitie. Detralex 30x1000 mg bude dostupný v novom balení čoskoro.

Zdroje:

  1. Shelygin Y, Krivokapic Z, Frolov SA, et al. Clinical acceptability study of micronized purified flavonoid fraction 1000 mg tablets versus 500 mg tablets in patients suffering acute hemorrhoidal disease. Curr Med Res Opin. 2016;32(11):1821-1826.
  2. Misra MC, Parshad R. Randomized clinical trial of micronized flavonoids in the early control of bleeding due to acute internal hemorrhoids. Br J Surg. 2000;87:868-872.
  3. Garner RC, Garner JV, Gregory S, Whattam M, Calam A, Leong D. Comparison of the absorption of micronized (Daflon 500 mg) and nonmicronized 14C-diosmin tablets after oral administration to healthy volunteers by accelerator mass spectrometry and liquid scintillation counting. J Pharm Sci. 2002;91:32-40.
  4. Cospite M. Double-blind, placebo-controlled evaluation of clinical activity and safety of Daflon 500 mg in the treatment of acute hemorrhoids. Angiology. 1994;45:566-573.
  5. Godeberge P. Daflon 500mg is significantly more effective than placebo in the treatment of hemorrhoids. Phlebology. 1992;7(suppl 2):61-63.
  6. Summary of Product Characteristics Daflon
  7. Greenspon. Thrombosed external hemorrhoids: outcome after conservative or surgical treatment J.Dis Colon Rectum 2004. 47(9):1493-8.

2024