Detralex, liek na boľavé, či opuchnuté nohy a kŕčové žily.

Liek Detralex so silou piatich mikronizovaných flavonoidov uľaví od boľavých a opuchnutých nôh, zvyšuje odolnosť žíl a zlepšuje mikrocirkuláciu krvi.

Ako účinkuje liek Detralex?

wave icon

Najčastejšie používané venofarmakum je Detralex s účinnou látkou čistená mikronizovaná flavonoidná frakcia. Medzi jeho kľúčové vlastnosti patrí komplexný mechanizmus účinku. Medzinárodné odporúčania pre liečbu chronického žilového ochorenia definujú čistenú mikronizovanú flavonoidnú frakciu (MPFF) ako jediné venofarmakum so všetkými 6 nasledovnými účinkami:

 • Venoprotektívny účinok, zlepšuje žilový tonus
 • Protizápalové pôsobenie – významne znižuje priľnavosť zápalových látok na žilovú stenu a tak znižuje ich schopnosť prenikať do žilovej steny, kde by tieto častice vyvolávali ďalší zápal
 • Zvyšuje lymfatickú drenáž
 • Znižuje priesak cez steny kapilár
 • Zlepšuje mikrocirkuláciu krvi
 • Má antioxidačný účinok a vychytáva voľné radikály. Vaše žily slabnú vtedy, kedy chronické žilové ochorenie naberá na sile. Liek Detralex zlepšuje funkciu a odolnosť Vašich žíl. V pokročilejších štádiách žilového ochorenia sa venofarmaká používajú spolu so sklerotizačnou a chirurgickou terapiou.

Liečte bolesť nôh tam, odkiaľ pramení

wave icon

Detralex je perorálna liečba (liek určený na podanie do úst) získaná z kôry nezrelých pomarančov a špeciálne upravená v procese mikronizácie pre maximálnu využiteľnosť Vašim organizmom. 2 Vďaka tejto zlepšenej vstrebateľnosti môže liek Detralex preniknúť ku koreňu ochorenia vo vnútri žíl. Tu liek Detralex zlepšuje mikrocirkuláciu krvi, znižuje priesak cez steny kapilár, zlepšuje napätie v žilách a zvyšuje ich odolnosť. Zlepšenie funkcie a odolnosti Vašich žíl Vám pomáha predchádzať zhoršeniu chronického žilového ochorenia do závažných štádií. Zároveň prináša rýchľu úľavu od nepríjemných príznakov ochorenia ako bolesť či opuch nôh. 2

Úľava od nepríjemných príznakov ochorenia žíl

4 týždne 4

8 týždňov 4

Bolesť nôh

50%

63%

Pocit ťažkých, unavených nôh

50%

65%

Opuch nôh

50%

72%

Úľava od nepríjemných príznakov ochorenia žíl

wave icon

Detralex patrí medzi najpoužívanejšie lieky na liečbu chronického žilového ochorenia a hemoroidálnych atakov. Detralex obsahuje účinnú látku: čistená mikronizovaná flavonoidná frakcia. 1

Účinnosť lieku Detralex potvrdili doslova stovky štúdií a desaťročia klinickej praxe na celom svete. Liek Detralex poskytuje úľavu od bolesti nôh a pocitu ťažkých a opuchnutých nôh. Liečba má trvať najmenej 1 mesiac.

Ak vaše nohy tŕpnu, bolia, opúchajú alebo máte kŕčové žily, nepodceňujte to. Navštívte lekára, prípadne si v lekárni pýtajte liek Detralex 60 tabliet alebo vyskúšajte liek Detralex 1000mg perorálna suspenzia vo vrecku – praktické balenie na dovolenku, cestovanie, či dynamické chvíle. Vrecko stačí jednoducho postláčať, otvoriť a vypiť, kedykoľvek a kdekoľvek počas dňa.

Pre úspešnosť liečby liekom Detralex, užívajte liek podľa odporúčania. Nezabudnite pozorne sledovať svoj zdravotný stav a ak máte obavy alebo otázky, neváhajte ich konzultovať s Vašim lekárom alebo lekárnikom.

Prírodný pôvod, inovatívna liečba

wave icon

Účinná látka lieku Detralex pochádza z prírody. V skutočnosti celý výrobný proces lieku nezačína v laboratóriu, ale na pomarančovníkových plantážach v Španielsku, Maroku a v Číne. Práve tu sú totiž ideálne podmienky na pestovanie špeciálneho druhu pomarančovníka Citrus aurantium var. amara z čeľade Rutaceae. Z každého jedného kvetu tohto pomarančovníka vznikne 4-5 plodov. Iba jeden však rastie ďalej a ďalšie 3-4 ostávajú malé a nedozreté, a práve tieto sú bohatým zdrojom bioflavonoidov potrebných na výrobu Detralexu. Nezrelé plody sa nechajú vysušiť na slnku po dobu 15 dní, následne sa rozomelú na drobné častice, z ktorých sa získava liečivá účinná látka hesperidín.

Hesperidín je následne komplexným procesom transformovaný na flavonoidnú frakciu s presne definovaným zložením. Práve v tomto procese tkvie originalita výrobného postupu lieku Detralex. Flavonoidná frakcia obsahuje 90 % diozmínu a 10 % flavonoidnej frakcie je tvorených diosmetínom, linarínom, izorhoifolínom a hesperidínom (flavonoidy spolu vyjadrené ako Hesperidinum).

Flavonoidná frakcia je následne v procese čistenia a sušenia zbavená všetkých nečistôt. Cieľom tohto procesu je zachovať len vysoko kvalitnú a účinnú čistenú flavonoidnú frakciu. Táto následne prechádza procesom mikronizácie, čím sa výrazne zlepší jej vstrebateľnosť tráviacim traktom vďaka zmenšeniu na častice menšie ako 2 μm. Výsledkom je teda čistená mikronizovaná flavonoidná frakcia, ktorá je dobre absorbovateľná ľudským organizmom a aj preto je vysoko účinná.

Čistená mikronizovaná flavonoidná frakcia sa následne spolu s potrebnými pomocnými látkami tlakom komprimuje do tabliet, ktoré sa obalia v tenkom filme. Nakoniec sa filmom obalené tablety lieku Detralex balia do blistrov a blistre do krabíc. Alternatívne sa čistená mikronizovaná flavonoidná frakcia upraví do liekovej formy v podobe 1000mg perorálnej suspenzie, ktorá sa balí do vreciek a vrecká do krabíc. Až potom sa Detralex môže vydať na svoju púť až k Vám z lekární.

DETRALEX

SÚHRN CHARAKTERISTICKÝCH VLASTNOSTÍ LIEKU

DETRALEX 500 mg, 60 filmom obalených tabliet

Detralex 1000 mg perorálna suspenzia vo vrecku, 30 vreciek

DETRALEX 60x500 mg, filmom obalené tablety a Detralex 30x1000 mg perorálna suspenzia vo vrecku sú lieky na perorálne použitie. Pred užitím lieku si pozorne prečítajte písomnú informáciu pre používateľa a poraďte sa s lekárom alebo lekárnikom. Užívajte s jedlom. Emotralex je zdravotnícka pomôcka na rektálne použitie. Detralex 30x1000 mg bude dostupný v novom balení čoskoro.

Zdroje:

 1. IQVIA Daflon sales data MAT Q2 2021
 2. Adapted from Nicolaides A, Kakkos S, Baekgaard N, et al. Management of chronic venous disorders of the lower limbs. Guidelines according to scientific evidence. Part I. Int Angiol. 2018;37(3):181-254.1
 3. Garner RC, Garner JV, Gregory S, Whattam M, Calam A, Leong D. Comparison of the absorption of micronized (Daflon 500 mg) and nonmicronized 14C-diosmin tablets after oral administration to healthy volunteers by accelerator mass spectrometry and liquid scintillation counting. J Pharm Sci. 2002;91:32-40.
 4. Gilly R, Pillion G, Frileux C. Evaluation of a new venoactive micronized flavonoid fraction (S 5682) in symptomatic disturbances of the venolymphatic circulation of the lower limb: a double-blind, placebo-controlled study. Phlebology. 1994;9:67-70.
 5. Pascarella L, Lulic D, Penn AH, et al. Mechanisms in experimental venous valve failure and their modification by Daflon 500 mg. Eur J Vasc Endovasc Surg. 2008;35(1):102-110.
 6. Summary of Product Characteristics Daflon

2024