Často kladené otázky

Čo Detralex obsahuje? Nedajú sa jeho účinné látky nahradiť stravou?

odpoveď

Účinnou látkou liekov Detralex 500mg, 60 tabliet a Detralex 1000mg perorálna suspenzia vo vrecku, je čistená mikronizovaná flavonoidná frakcia. Ide o prírodné látky rastlinného pôvodu, ktorých prísun v tejto koncentrácii a vstrebateľnosti nie je možné organizmu zabezpečiť stravou.

S čím sa Detralex nesmie kombinovať?

odpoveď

Neuskutočnili sa žiadne interakčné štúdie. Z postmarketigových skúseností tohto lieku však dodnes neboli hlásené žiadne klinicky relevantné interakcie liečiv.

Ak však teraz užívate alebo ste v poslednom čase užívali, či práve budete užívať ďalšie lieky, povedzte to svojmu lekárovi alebo lekárnikovi.

Je užívanie Detralexu bezpečné v tehotenstve?

odpoveď

Ak ste tehotná alebo, ak si myslíte, že ste tehotná, poraďte sa o užívaní liekov Detralex 500mg, 60 tabliet a Detralex 1000mg perorálna suspenzia vo vrecku so svojím lekárom alebo lekárnikom. Z dôvodu preventívneho opatrenia je lepšie sa užívaniu liekov Detralex 500mg, 60 tabliet a Detralex 1000mg perorálna suspenzia vo vrecku počas tehotenstva vyhnúť.

Je užívanie Detralexu bezpečné počas dojčenia?

odpoveď

Z dôvodu nedostatku dát o vylučovaní lieku do materského mlieka sa dojčenie počas liečby liekmi Detralex 500mg, 60 tabliet a Detralex 1000mg perorálna suspenzia vo vrecku neodporúča.

Existuje rovnako účinný, ale lacnejší liek ako Detralex?

odpoveď

Detralex je momentálne na Slovensku jediný liek s účinnou látkou „čistená mikronizovaná flavonoidná frakcia.“

Odstráni Detralex užívanie “metličky" na nohách?

odpoveď

Tzv. „metličky“ sú vonkajším znakom chronického žilového ochorenia. Detralex 60 tabliet je liek, ktorý lieči toto ochorenie. Viaceré štúdie potvrdili, že Detralex môže zabrániť tvorbe ďalších „metličiek“ alebo ich ďalšiu tvorbu významne spomaliť.

Na odstránenie metličiek sa v praxi využívajú moderné miniinvazívne operačné techniky, ktoré mnohí lekári následne kombinujú s medikamentóznou liečbou Detralexom.<

Čo sú to bioflavonoidy?

odpoveď

Bioflavonoidy sú polyfenolové látky rastlinného pôvodu, ktoré účinkujú ako efektívne antioxidanty a liečivá stabilizujúce kapiláry. Taktiež pôsobia protizápalovo, zlepšujú venózny tonus, zvyšujú lymfatickú drenáž, zlepšujú mikrocirkuláciu a stimulujú imunitný systém.

Ktoré rastliny sa používajú na výrobu lieku Detralex?

odpoveď

Na výrobu lieku Detralex sa používajú malé, nezrelé plody pomaranča z pomarančovníka Citrus aurantium var. amara z čeľade Rutaceae, ktoré sú bohaté na obsah flavonoidov.